מדריך לבחירת טבעת אירוסין

הגיע הרגע המיוחל? מחפשים טבעת אירוסין אבל לא סגורים על איזה סגנון ואיזה גודל?  אתם לא לבד.. רוב האנשים שניגשים לקניית טבעת אירוסין או כל תכשיט יהלום יקר ערך לרוב מגיעים עם שאלות והתלבטויות.

אנחנו פה בשבילכם וננסה לעזור לכם בכל ההתלבטויות הקטנות והגדולות, החל מבחירת גודל, איכות וצורת היהלום המרכזי, דרך סגנון הטבעת עצמה וצבע הזהב, ועד עיצוב הטבעת המוגמר.

טבעות אירוסין

 

אז מה נהוג לבחור..

למרות שאנשים מעיזים יותר ולא מפחדים לקחת סיכונים בבחירת עיצובים מיוחדים עדיין העיצובים הנפוצים ביותר הם העיצובים מהקולקציות הקלאסיות של טבעות הסוליטר או של טבעות האירוסין הישרות אשר משובצות יהלומים בצידי הטבעת.

אך ישנם גם לקוחות שרוצים שהטבעת שלהם תהיה שונה מאשר הטבעות הקלאסיות ותהיה ״ טבעת שלא רואים כל יום״ ומחפשים טבעות יהלומים מעוצבות שלרוב כוללים יהלום מרכזי ועוד יהלומים קטנים יותר שמשולבים גם הם בטבעת.

יש את האנשים שדווקא מחפשים טבעת בשיבוץ אבן חן מיוחד ובכך נהנים מהצבעים המיוחדים שיש לאבני חן כגון: רובי, אמרלד, ספיר, טורמלין, גרנט וכו…

ויש את המיוחדים שמחפשים טבעות אירוסין וינטג’ שאלו טבעות סופר מיוחדות המעוצבות בהשראת הרטרו ומנסות לדמות תכשיטים עתיקים אך מודרנים.

 

איזה תקציב להקצות לטבעת האירוסין

אז כמובן שלכל אדם יש להתאים טבעת ליכולתו הכלכלית, ניתן לרכוש טבעת זהב בשיבוץ יהלום החל מ-2000 ש”ח ועד -השמיים הם הגבול. בארה”ב נהוג לומר כי יש להשקיע בטבעות אירוסין בין משכורת חודשית אחת לשני משכורות חודשיות וזה בערך הממוצע שם. בישראל ממוצע טבעות האירוסין נע בין החצי קראט –  לקראט שלם, המחיר ייקבע לפי האיכות של היהלום הנקנה.

 

יהלום גדול או יהלום נקי

מחיר היהלומים נקבע לפי מספר משתנים כאשר השניים החשובים ביותר הם צבע היהלומים וניקיון היהלומים. בפשטות ניתן להגיד שבאותו תקציב נתון ניתן לקנות 2 יהלומים שונים בתכלית האחד מהשני. הראשון, יהלום במשקל נמוך יותר אך בדרגת איכות גבוהה במיוחד והשני יהלום גדול באופן משמעותי מהיהלום הראשון אך באיכות נמוכה יותר. אז מה עדיף? התשובה שלנו היא שתמיד מומלץ לרכוש יהלום במשקל גדול יותר מכיוון שגודל זהו הסממן הראשון שמבחינים בו כאשר מסתכלים על הטבעת. אך אנחנו רוצים לסייג את התשובה ולומר שאין אנו ממליצים לרכוש יהלומים באיכות נמוכה אלא יהלומים באיכות ניקיון וצבע מסחריים, כלומר שהיהלומים יהיו לבנים (לא חייבים להיות צבע D) ונקיים ב-100% לעיןSI2 – SI1. יהלומים אלו יעניקו לכם מיקסום התקציב ותקבלו תמורתו יהלומים גדולים באופן יחסי ונוצצים.

 

איכות הזהב וצבע הזהב

ההבדלים הקיימים בין זהב 14 קארט לזהב 18 קארט הינם באחוזי הזהב הטהור בתוכו. בעוד שב14K יש כ 58.5% זהב טהור וכל השאר סגסוגת, ב18K ישנם כ 75%  זהב טהור וכ 25% סגסוגת. יש לזכור  שזהב היא מתכת רכה וככל שאחוזי הזהב הם רבים יותר, כך הטבעת תהיה רכה יותר. הסיכוי שמטבעת כזו יפלו יהלומים או טבעת תתעקם ממכה קלה גדול יותר. לכן, עבור טבעות אירוסין, רוב הציבור מעדיף לרכוש טבעות זהב של 14K , כיוון שהן עמידות יותר לזעזועים ומחזיקות את היהלומים בצורה בטוחה יותר.

זהב צהוב או זהב לבן? התשובה לשאלה זו לרוב נתונה לשיקול דעתו של הלקוח. נדגיש ונאמר, כי רוב הציבור הרוכש טבעות אירוסין מעדיף זהב לבן (בערך כ-80%) וכל השאר מעדיפים זהב צהוב. כמו כן ישנה מגמה כיום לחזור לסגנון הזהב הצהוב, כיוון שבעיני רבים מהציבור, הצבע הצהוב מסמל את צבעו האמיתי של הזהב, ולכן משדר יותר אותנטיות בתכשיט. 

 

מידת הטבעת

כמו כל פריט לבוש, גם לטבעות אירוסין יש מידה, מידת הטבעת מתבססת על היקף האצבע. האצבע עליה עונדים טבעת אירוסין היא הקמיצה (אצבע אחת אחרי הזרת).  רצוי לבוא עם טבעת שמתאימה לאצבע זו ולבקש טבעת אירוסין באותה מידה. אם הדבר אינו מתאפשר, אפשר להעזר במדריך שלנו למציאת מידת הטבעת, שם יש מספר עזרים שיעזרו לך לדעת את מידת הטבעת לפי טבעת ישנה שלה או לפי היקף האצבע..

טבעות יהלומים מעוצבות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

WhatsApp chat