יהלום טבעי או סינטטי – מה ההבדלים?

״יהלומים הם חבריה הטובים ביותר של האישה״ אומרות מילות השיר המפורסם, ואכן, יש משהו קסום וקשה להסברה במשיכה שלנו ליהלומים. אולי זו העובדה שהם נוצרו לאורך מיליוני שנים, עמוק בבטן האדמה, תוצרי לחץ וטמפרטורה קיצוניים וממושכים. כיום ישנם סוגים שונים של יהלומים וכדי שלא יהיה בלבול, אנו רוצים להסביר לכם קצת על הסוגים השונים.

 

יהלומים סינטטיים, יהלומים מגודלים, יהלומים מעובדים וכיצד הם משתווים מול יהלומים טבעיים.

יהלום טבעי, כשמו כן הוא: יהלום אשר נוצר באופן טבעי, לאורך מיליוני שנים, בעומק בטן האדמה, כאשר הוא מתחיל מחומר אורגני פחמני אשר נתון ללחץ חזק ומתמשך ולטמפרטורות גבוהות עד שהוא הופך ליהלום, אותו אנו, בני האדם, כורים במספר טכניקות. כל דבר אחר, אינו יהלום שנוצר בטבע. קיימים מספר מונחים שונים המתארים מספר סוגים של יהלומים שאינם טבעיים. יהלום מלאכותי, יהלום סינטטי או יהלום מגודל, למעשה מתארים את אותו הדבר. אלו יהלומים אשר נוצרים בתנאי מעבדה, לפעמים תוצר של התהליך ייקרא גם יהלום תעשייתי. חשוב לציין שכל מה שנחשב כאשר מעריכים יהלומים נכון לגבי כולם באותה מידה – בין אם טבעי או תוצר מעבדה, ישנה חשיבות לצבע, לנקיון, לחיתוך ולמשקל. אבל, ברגע שהיהלום אינו טבעי, הוא שווה הרבה פחות ביחס ליהלום זהה לו אך שנוצר בטבע. יהלומים שנוצרו במעבדה הם יהלומים לכל דבר מלבד העובדה שהם לא יחידים במינם. כלומר, ההרכב של החומר זהה, אך הם נוצרו כמו שמגדלים ירקות, ולא כדרך הטבע.

להבדיל, ישנן אבנים הנחתכות ומשוייפות על מנת לגרום להן להיראות כיהלומים, ואת אלו קל מאד לכל איש מקצוע לזהות כחיקוי. כאשר מדובר ביהלומים שנוצרו במעבדה, יש צורך בבדיקה גמיולוגית של מומחים לדבר, על מנת לוודא באיזה סוג יהלום מדובר.

 

היתרונות של יהלומים טבעיים

אם יהלומים שנוצרו על ידי האדם, בתנאי מעבדה, נראים כמו הדבר האמיתי, בטח לעין אדם בלתי מיומנת, מדוע בכלל לרכוש טבעת יהלום טבעי, במקום לרכוש טבעת משובצת יהלום סינטטי ולשלם פחות? זו שאלה מורכבת והיא, בסופו של דבר, עניין של העדפה אישית וסדרי חשיבות. אם המטרה היא יהלום שיראה אמיתי, ירגיש אמיתי, אבל לא יהיה בהכרח כזה שנכרה מן האדמה, אז השאלה אכן רלונטית. לעומת זאת, אם המטרה היא לענוד יהלום אמיתי לחלוטין, בלי קיצורי דרך, בלי להתחכם, אז רק תוצר טבעי יענה על כך. בסופו של דבר מדובר במוצר המקרין יוקרה, ובמקרה שכזה, יש להשיג תחליפים, אבל אין באמת תחליף לידיעה שהתכשיט שרכשתם מכיל יהלום שישב לו בבטן האדמה כל כך הרבה שנים, נוצר באופן טבעי ארוך וללא כל התערבות אנושית.

על מנת שתהיו שקטים עם הרכישה שלכם, אנו ב- Asher Diamonds עוסקים רק ביהלומים טבעיים ודואגים לספק תעודת בדיקה גמיולוגית בינלאומית על כל יהלום היוצא מאיתנו אליכם. אנו מתגאים במקצועיות שלנו, החל מבחירת היהלומים האיכותיים ביותר, עבור בעיבודם בידי הטובים שבאנשי המקצוע ועד לליטוש ואריזת המוצר עבורכם. בעת שתענדו תכשיט עם יהלום שלנו, תדעו שהוא ייחודי.

יהלומים הם מהמופלאים שביצירות הטבע עלי אדמות, ערכם האמיתי הוא בייחודו של כל אחד ואחד מהם. אנו, חברת Asher Diamonds, מתמחים בייצור יהלומים במשך שלושה דורות, מעולם לא התפשרנו על איכות מוצרינו ואין לנו כוונה לעשות כך אי פעם. אתם מוזמנים לבקר באתר שלנו, לקרוא עלינו ועל המוצרים שלנו ואנו מאד נשמח לצרף אתכם לקהל לקוחותינו המרוצים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

WhatsApp chat